Skupina Band-a-SKA

Děláme novou desku!

Žádné koncerty v nejbližší době

V novém singlu Band-a-SKA potvrzuje směr a zpívá anglicky!

| Michal

Kapela Band-a-SKA se na české klubové a festivalové scéně probijí už sedmým rokem a v poslední době hodně zapracovala na svém zvuku. Důkazem je i nový singl s videoklipem, tentokrát pro kapelu netradičně v anglickém jazyce.

Po loňském křtu EP V našem lese děs a běs, na kterém po zvukové stránce spolupracoval Ecson Waldes ze studia Biotech a které naznačilo další hudební vývoj kapely, pokračuje Band-a-SKA v nastoleném trendu lehkého přitvrzení stylu a zahuštění pomocí samplů i v nových skladbách, z nichž jako první vyšel singl s videoklipem Please Stop the Time!

Podle názvu je zřejmé, že tentokrát se kapela rozhodla zpívat anglicky, což u dosud vydaných skladeb nebylo zvykem. „Rozhodli jsme se tak proto, že když jsme hráli za hranicema ČR, ať už na častých zájezdech do Polska nebo v Berlíně, většinou nám a našim textům nikdo moc nerozuměl a i přesto za námi lidi chodili, že se jim líbí naše hudba. Takhle se můžeme zahraničním fanouškům zase o trochu přiblížit a jestli to bude mít pozitivní nebo negativní dopad, to se teprve uvidí.“ říká zpěvák kapely Michal Procházka.

Autorem textu je trumpetista Václav Hloušek, pro kterého to byla příjemná zkušenost a změna. „Překvapilo mě, že dokážu formulovat svoje myšlenky poměrně přesně i v cizím jazyce. Dalším textům v angličtině bych se nebránil, ale čeština je pro nás pořád prioritou.“ Hudbu jako tradičně napsal trombonista a dvorní skladatel kapely Jan Ptáček.

Co se týče zvukové spolupráce, tentokrát kapela natáčela ve studiu Sound Art v Hradci Králové, zvuk, mix i mastering obstaral Dan Škrášek. Tento člověk s kapelou Band-a-SKA nenatáčel poprvé a má prsty i v některých minulých výtvorech. Kromě doplňujících náběrů na poslední EP V našem lese děs a běs u něho byl natočen taky první video-singl Dědovy Veselé Vánoce, který se později objevil také na EP Nohy do praku. Kromě zvukařského řemesla je Dan Škrášek taky muzikant, působí jako klávesista v doprovodné kapele Terezy Kerndlové, pro kterou pracuje také jako booker a producent.

Samotné video vzniklo během živého vystoupení kapely v Music clubu KlonDike v Peci pod Sněžkou, kde Band-a-SKA vystoupila v prosinci 2017 spolu s kapelou Megaphone. Natáčení a střih obstarala společnost FERO production, která spolupracuje také s interprety jako John Wolfhooker, Dymytry nebo The Paranoid.

Nový zvuk, nové písničky, anglický jazyk, staronové studio... Můžeme se snad od kapely Band-a-SKA v nejbližší době dočkat nové desky?