Skupina Band-a-SKA

Děláme novou desku!

Žádné koncerty v nejbližší době

Rozsvícení vánočního stromu U Kulaté báby

| Václav

Den před první adventní nedělí (letos 28. 11.) už čtvrtý rok pořádá hudební skupina Band-a-SKA, letos ve spolupráci s vodácko-turistickým centrem RAMPA sport, Rozsvícení vánočního stromu. Pořadatelé akce si přichystali hned několik změn, nejedná se tak už jen o klubový koncert, jako tomu bylo v letech minulých.

O hudební program ale rozhodně nepřijdete, kromě domácí a pořádající kapely Band-a-SKA vystoupí další tři hosté a večer dohraje DJ. Hlavním smyslem akce je ale pomoc Rebece, rok a půl staré holčičce z Pardubic, která má nemoc motýlích křídel, a veškerý výtěžek ze vstupného a „hry o ceny“ se použije na její léčbu. Další pomoc Rebece bude spočívat ve sbírce, která bude trvat od začátku akce až do konce. „Několik firem z okolí se rozhodlo, že taky pomohou dobré věci a darují pro pomoc Rebece určitý obnos peněz. Předání šeku proběhne přímo na pódiu v rámci naší akce, takže je to určitě i dobrá možnost pro firmy, jak se zviditelnit.“ říká jeden z pořadetelů akce, Michal Procházka, frontman skupiny Band-a-SKA.

Další novinkou je místo konání. Zatímco první tři ročníky se odehrály na půdě Music Clubu Sepie, letos se pořadatelé, hlavně kvůli rozsahu akce, rozhodli Rozsvícení přemístit. Celý večer se tak odehraje v areálu vodácké hospody U Kulaté báby, kde se několik let konají také tradiční Čarodějnické oslavy. Teplo a střechu hudebního klubu pak nahradí velký vyhřívaný party stan, takže návštěvníci nemusí mít strach, že by při jednom z posledních listopadových večerů umrzli.

O to se určitě postará také už nastíněný hudební program. Ten odstartuje první přespolní host, kterým je blues-rocková kapela z Boskovic, s originálním jménem Karlovy hračky. Po nich následuje formace z druhého konce republiky, funky-ska kapela Třískač, která k nám dojede z Klatov. Jako třetí příjde na řadu pořádající kapela Band-a-SKA. Ta předvede svůj nový program, speciálně postavený pro jejich chystanou tour. Na této akci totiž zároveň pokřtí své nové EP, s prozaickým názvem „Nohy do praku“, složené z novějších skladeb, se kterými kapela poslední rok vystupuje. Tím také stejnojmené turné kapela odstartuje. Program živě vystupujících kapel potom uzavře rocková kapela z Hradce Králové, The Atavists. I potom však bude areálem znít hudba, o to se se svojí afterparty postará DJ Negast (Jamalajka).

Přijďte tedy i Vy na rozsvícení stromečku, pomoc Rebece, koncert čtyř skvělých kapel, křest nového EP, start turné, ale především nezapomenutelný večer, plný pozitivní atmosféry.

28. listopadu 2015, od 14 hodin, v areálu hospody U Kulaté báby. Vstup na akci: 10 víček od PET lahví (pokud donesete víc, tím lépe), nebo 100,- Kč.