Skupina Band-a-SKA

Děláme novou desku!

Žádné koncerty v nejbližší době

Band-a-SKA potřetí v Berlíně

| Jan

Letos už třetí rok za sebou vyrazila kapela Band-a-SKA na vystoupení do hlavního města Německa. V sobotu 8. září se v Berlíně zúčastnili místního festivalu Popráci, konaném u příležitosti závodů v koulení balíků slámy. Na organizaci festivalu se podílejí i čeští krajánci a ten se tak stal také určitou oslavou česko-německého přátelství. Celé akce se kromě kapely z Týniště opět zúčastnili mimo jiné také hasiči z Horní Čermné, kteří právě v koulení balíků soutěžili.

Hudební festival se konal v podvečerních hodinách a Band-a-SKA vystoupila jako druhá ze tří kapel programu. Počasí se vydařilo, takže se opět podařilo naplnit takřka celé náměstí Richardplatz. České texty diváky nijak neodradili a záměrné zařazení písniček s anglickými texty mělo o to větší úspěch. Nakonec si publikum vyžádalo i několik přídavků a nejeden fanoušek se stavil koupit i něco z kapelového merchandise. Poté už festival tradičně uzavřela domácí kapela SkaZka Orchestra, která má v Berlínské čtvrti Rixdorf už dlouholetou fanouškovskou základnu a udělala nádhernou tečku za povedenou zářijovou sobotou.

Band-a-SKA kromě samotného koncertu absolvovala také prohlídku Berlína, především věhlasné Brandenburské brány a setkala se samozřejmě i s českými krajany, kteří se podílejí na organizaci festivalu Popráci. Doufejme, že se do Rixdorfu kapela nepodívala naposledy.